جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کرمانشاه

city
   
 
  • مراسم تکریم ایثارگران و جانبازان سازمان برگزار شد

   به مناسبت هفته دفاع مقدس

   مراسم تکریم ایثارگران و جانبازان سازمان برگزار شد

   مراسم تکریم ایثارگران و جانبازان سازمان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ صبح روز شنبه هفتم مهرماه سال97، مراسم تکریم ایثارگران و جانبازان این سازمان؛ با حضور آقای مهندس محسن رستمی؛ رییس سازمان، سرهنگ شریفی؛ فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کارمندی و کارگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص)؛ تنی چند از معاونان، ایثارگران و جانبازان سازمان در محل سالن جلسات ساختمان شهید بهشتی برگزار شد. در ابتدای این مراسم، قاری قرآن، حاج رسول اسکندری آیاتی چند از کلام الهی را تلاوت نمود. سپس آقای خیراله کریمی؛ مسئول امور ایثارگران سازمان ضمن خیر مقدم به مدعوین و با اشاره به ایثارگری های رزمندگان و شهدا، به ویژه شهدای انقلاب و دفاع مقدس و یادآوری خاطره شهدای مدافع حرم و حادثه تروریستی اهواز، مقاومت، پایداری و ایستادگی در مقابل زورگویان و مستکبران جهانی به سرکردگی آمریکا در طول تاریخ انقلاب اسلامی را برشمرد و رمز توفیق نظام جمهوری اسلامی ایران را اتحاد و همدلی، تمسک به شعائر دینی و اسلامی و پیروی از رهبری و ولایت فقیه دانست.

   در ادامه مراسم، آقای مهندس رستمی؛ رییس سازمان با تقدیر از حضور ایثارگران، به ویژه آقای سرهنگ شریفی؛ تاکید کرد که عظمت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب را ایستادگی قهرمانانه و افتخار آمیز رزمندگان، ایثارگران و آزادگان در مقابل دشمن بعثی و در واقع جهان استکبار و ایادی و اذناب آن ها عنوان نمود و افزود: دشمن امروز رویکرد خود را علیه انقلاب و نظام اسلامی و مردم ایران از جنگ مستقیم و مسائل فرهنگی به فشار شدید و هجمه اقتصادی تغییر داده، اما بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دشمن، به ویژه آمریکا در جنگ اقتصادی هم توفیقی پیدا نخواهد کرد. وی افزود که امروز ایران علی رغم همه فشارهای آمریکا و تحریم و تهدیدهایی که دارد، سالانه حداقل 40 میلیارد دلار نفت صادر می کند و آمریکا نخواهد توانست تولید نفت ما را به صفر برساند.

   مهندس رستمی همچنین گفت: توطئه دشمن کینه توز در این موارد نیز حتما خنثی خواهد شد، به شرطی که هرکدام از ما وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم، شعار ندهیم و عمل کنیم. ما به عنوان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان، سهم بسزایی در کنترل فشارهای دشمن داریم.

   وی خاطر نشان ساخت که مسئله امروز ما در اقتصاد، غالبا القای قحطی و کمبود تولید و ضعف ما در اقتصاد است، در صورتی که به هیچ وجه این طور نیست و ما واقعا در تولید و توزیع و در بازار صادرات قوی هستیم، منتهی باید بر فضا و جو روانی قضیه که مد نظر دشمن است غلبه کنیم، همچنان که ایثارگران ما طی چهل سال با رفتار و اعمال خود، اثبات کرده اند که ما قوی هستیم و می توانیم روی پای خود بایستیم.

   سرهنگ شریفی در ادامه برنامه ضمن ایراد سخنانی کوتاه، ظرفیت بسیج در قشر کارمند و کارگر را بالا ارزیابی کرد و تصریح نمود که بایستی از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

   وی دستاوردهای شهدا، ایثارگران، جانبازان و بسیجیان در طول دفاع مقدس هشت ساله و پس از آن را بسیار خوب، مثبت و اثرگذار ارزیابی کرد و تاکید نمود که به نظر من اگر شخصی حتی یک روز هم در جبهه بوده باشد، بایستی به آن احترام گذاشت، زیرا این عزیزان تمامیت ارضی و استقلال ما را تامین کرده اند.

   وی با اشاره به حادثه اهواز، این مسئله را مهم ارزیابی کرد و تاکید نمود که این حادثه ارزش امنیت و تامین کنندگان امنیت را نشان داد و اضافه کرد: تصور کنید که اگر خدای ناخواسته چنین حادثه ای در سایر مناطق ایران؛ مثل کرمانشاه، شرق، شمال و جنوب تکرار شود، چقدر ضریب امنیتی ما پایین خواهد آمد و لذا ما باید هم قدر این امنیت را بدانیم و هشیار باشیم و آگاه که ارزش و جایگاه رزمندگان و ایثارگران در هر جایی بسیار بالاست، مثل افرادی که حاظر می شوند به سوریه بروند و با تکفیری های جنایت کار بجنگند یا در عراق به صورت مستشاری می روند چه کار مهمی می کنند.

   وی در ادامه گفت: دشمن ما قوی است و بایستی این را بپذیریم و از نظر اقتصادی فشار زیادی وارد می کند، ما خودمان مشغول دامن زدن به این وضعیت هستیم و بسیار بیشتر از نیاز روزانه مان خرید می کنیم و فضای روانی را تشدید می کنیم.

   سرهنگ شریفی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: در مقابل جنگ اقتصادی آمریکا، باید هشیار و زیرک باشیم، خودمان به احتکار کالا در خانه ها دامن نزنیم، به ایجاد جو روانی در بازار و اقتصاد کشور کمک نکنیم.

   وی اظهار امیدواری کرد که همه مردم، خصوصا بسیجیان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، در بین مردم فرهنگ سازی بکنند و به روشن گری بپردازند.

   مسئول بسیج کارمندی و کارگری استان در پایان سخنان خود، حاظران در نشست را به تجمع بزرگ عاشوراییان در روز پنج شنبه که در استادیوم آزادی برگزار می شود، دعوت کرد.

   آقای سجادی راد؛ معاون نظارت و بازرسی سازمان ضمن عرض تبریک هقته دفاع مقدس و درود به شهدای اسلام، گزارشی از ظرفیت های موجود بسیج در بین خواهران و برادران را ارائه و از آقایان رستمی، پیراینده و کریمی به خاطر برگزاری چنین نشستی تقدیر و تشکر کرد.

   در پایان این مراسم؛ با اعطای هدایایی از ایثارگران سازمان تجلیل شد.

   مهندس رستمی؛ به مناسبت بازنشستگی آقای ایرج یوسف نژاد؛ طی سخنانی از خدمات صادقانه سی ساله این جانباز جنگ تحمیلی تقدیر و تشکر کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,943,201
تعداد بازدید امروز : 323
آخرین به روزرسانی : 13:40  1397/10/27