جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کرمانشاه

city
   
 
  • دوازدهمین کارگروه تنظیم بازار استان برگزار شد

   با حضور آقای دکتر هدایت حاتمی

   دوازدهمین کارگروه تنظیم بازار استان برگزار شد

   دوازدهمین کارگروه تنظیم بازار استان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه؛ دوازدهمین نشست کارگروه تنظیم بازار استان، صبح روز یک شنبه، هشتم مهرماه 97، با حضور آقای دکتر هدایت اله حاتمی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه؛ مهندس محسن رستمی؛ رییس و آقایان اسماعیلی و سجادی راد معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت؛ مدیران کل و اعضای این کارگروه در محل ساختمان شهید بهشتی سازمان صمت استان، برگزار شد.

   در ابتدای این مراسم، آیاتی چند از کلام ا... مجید تلاوت و سپس آقای مهندس رستمی ضمن اشاره به دستور کار نشست، برخی مشکلات در بازار را بر اثر جو روانی قضیه ارزیابی کرد و تاکید نمود که در بسیاری مباحث هیچ گونه کمبودی از نظر تهیه و تامین و توزیع اقلام اساسی مثل روغن نباتی، برنج، مرغ، گوشت قرمز، لاستیک و ... نداریم و در انبارهای استان کالاهای مورد نیاز مردم به قدر کافی و در برخی موارد حتی بیش از حد نیاز، موجود است و تنها بحث روحی- روانی موضوع کمبودهاست که متاسفانه مردم خود نیز به آن دامن می زنند.

   وی از همه اعضای کارگروه به ویژه تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی در بحث کنترل و تنظیم بازار و رسیدگی به وضعیتی که هم اکنون در بازار تولید و توزیع حاکم است، تقدیر و تشکر کرد.

   در ادامه نشست، دکتر حاتمی؛ طی سخنانی تاکید کرد که حداقل هفته ای دوبار ستاد تنظیم بازار برگزار شود. وی گفت: همه می دانند که ما در بازار کمبود کالا نداریم و چون این یک تقاضای تجمیع شده است که به صورت ناگهانی بروز می کند و اگر ما بتوانیم از نظر عرضه مقداری از بازار جلوتر باشیم، موفق خواهیم بود و در بخش تقاضا هم باید اعتماد مردم را برگردانیم.

   حاتمی؛ اطلاع رسانی درست، تقویت تیم های بازرسی به عنوان یک اهرم مهم و کمک گرفتن از سپاه و بسیج و بازرسان افتخاری، بازرسان اصناف و تعزیرات، انجام کار میدانی با واحدهای تولیدی و مذاکره و رایزنی و برگزاری نشست با آن ها، کنترل بر قیمت، عرضه کالا و دقت و صرافت در این زمینه را بهترین حرکت برای کنترل بازار دانست. وی در مورد صادرات کالاهای اساسی هم تاکید کرد که فعلا جلو صادرات گرفته شده است و مشکلی از این نظر نداریم.

   دکتر حاتمی تصریح کرد که ما باید اتاق فکر داشته باشیم و در این مورد از تجربه مابقی استان ها، انتقال تجاربی که داریم به استان های دیگر، استفاده از اندیشمندان در عرصه اقتصادی، بررسی و تفکر در زمینه های دسترسی به ساز و کارهای منطقی و علمی بهره بگیریم.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه خاطر نشان ساخت که ما اجازه بروز نا امنی در سطح استان در مورد توزیع کالاهای اساسی را به هیچ وجه نخواهیم داد و تا حد امکان بر اساس قانون پیش خواهیم رفت، اما نمی توانیم بگذاریم که عده معدودی به هر بهانه ای نظم بازار را برهم بزنند و باید تمام هم و غم خود را بر روی تولید متمرکز کنیم.

   در این نشست هم چنین موضوعاتی از قبیل اخلاق حرفه ای، نظارت و کنترل بر بازار، پلمپ واحدهای متخلف در منظر عام، احساس مسئولیت از سوی تولید کننده و بالابردن کیفیت تولید و جلوگیری از جعل و تقلب در واحدهای تولیدی، بررسی قیمت کالاهای اساسی به ویژه برنج، روغن، گوشت قرمز و لاستیک خودروهای باری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,943,287
تعداد بازدید امروز : 409
آخرین به روزرسانی : 13:40  1397/10/27