X
شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۲ ۲۳۴۵
چچ

حوزه تجارت خارجی

FARSI.TPO.IR(سازمان توسعه تجارت ایران ) در کلیه زمینه ها

-سایتهای مربوط به رایزنان بازرگانی ج.ا.ایران در دیگر کشور ها که هم در سایت سازمان توسعه موجود و هم با ذکر عنوان مستقیما" قابل دسترسی است.

-سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان

-سامانه کارت هوشمند بازرگانی


مهمترین فرصتهای سرمایه گذاری دربخش تجارت استان :


- احداث سایت جدید نمایشگاه بین المللی کرمانشاه
-توسعه و تجهیز زیرساختها درپایانه صادراتی پرویزخان
-ایجاد پایانه صادراتی گل و گیاه
-ایجادپایانه صادراتی محصولات شیلاتی استان
-توسعه و تجهیز زیرساختها در بازارچه های مرزی استان
گمرکات ،بازارچه ها ومرز رسمی استان

الف)) گمرکات استان کرمانشاه

-گمرک کرمانشاه :درشهرکرمانشاه مستقروفعال بوده و از ساختاری نسبتا“ قدیمی برخوردار می باشد.لیکن کلیه امور گمرکی اعم ازارائه خدمات صادرات وواردات ارزیابی محموله های صادراتی و.... راجهت مراجعین پاسخگومی باشد.

-گمرک خسروی : این گمرک در حوزه شهرستان قصرشیرین مستقربوده و در جنوب پایانه خسروی واقع است . این گمرک فعال وبه ارائه خدمات گمرکی به متقاضیان می پردازد.

-گمرک پرویزخان : درحوزه شهرستان قصرشیرین ودر مرز پرویزخان واقع می باشدکه طی چند ساله اخیر با توجه به روند مطلوب فعالیت در رده های نخست و پیشرو کشور در امر صدور کالا قرار داشته و علاوه بر ارائه خدمات تجاری به صادرکنندگان بومی ، جمع کثیری از تجار غیر بومی را به مقصد کشور عراق حمایت و همراهی نموده است.

ب))بازارچه های مرزی استان

-بازارچه مرزی خسروی
این بازارچه در حوزه شهرستان قصرشیرین مستقربوده و در جنوب پایانه خسروی ودر جوار گمرک واقع می باشد. بهسازی و تجهیز این بازارچه از سال 80 آغاز و تاکنون ادامه دارد . فضای فنس کشی شده بازارچه بالغ بر 5 هکتار است و در حال حاضر به عنوان محلی برای تردد کامیون های حامل سوخت به عراق استفاده می گردد.

-بازارچه مرزی شوشمی:
در فاصله 35 کیلومتری شهرستان پاوه و 5کیلومتری غرب نوسود پاوه و در محوطه ای بلند و پلکانی شکل درحدود2هکتارواقع شده است .
این بازارچه ازسمت عراق به حوزه حلبچه استان سلیمانیه درشمال عراق متصل ودر مجاورت شهر طویله عراق قراردارد.روزانه بین 40الی50کامیون به بازارچه فوق تردد می نمایند.وکالاهایی همچون میوه، سیمان،گیوه، نان برنجی ،صیفی جات و... از طریق بازارچه شوشمی به عراق صادرمیگردد.

-بازارچه مرزی شیخ صالح: در فاصله 45 کیلومتری شهرستان تازه آباد از توابع شهرستان ثلاث باباجانی و جوار روستایی به همین نام در محوطه پلکانی شکل ودر فضائی بمساحت بیش از4هکتارقرار دارد که در صورت تعریض و بهبود جاده این بازارچه می تواند از فعالیت قابل توجهی برخوردار شود. این بازارچه اکثرا“ پذیرای کامیونهای کالاهای ترانزیتی همچون سیمان است. روزانه بطور متوسط 50الی60کامیون ایرانی دربازارچه تردد می نمایند. فضای بازارچه کاملا“ فنس کشی شده و دو ساختمان جهت اسکان نیروهای اداری ساخته شده است.

-بازارچه مرزی سومار :

بازارچه مرزی سومار در فاصله 5 کیلومتری شهر سومار ، 67 کیلومتری گیلانغرب و حدود 220 کیلومتری شهرستان کرمانشاه درمکانی مسطح و درفضایی بالغ بر 20هکتار واقع شده است و در حد جغرا فیایی جنوب غربی استان قرار دارد که در حال حاضر به عنوان ششمین بازارچه مرزی و همچنین دومین بازارچه استان بعد از خسروی که با مناطق عرب نشین مرز مشترک دارد محسوب می گردد . بازارچه سومار از نقطه نظر فاصله مکانی و زمانی نزدیکترین بازارچه استان و حتی غرب کشور به پایتخت عراق یعنی بغداد محسوب شده و نزدیکترین شهر عراق به این بازارچه شهر مندلی واقع در استان دیالی و تحت نظر فرمانداری بلد روز است که در فاصله تقریبی 20 کیلومتری نقطه صفر بازارچه قرار دارد که نخلستانهای شهر مندلی به خوبی از محل بازارچه قابل رؤیت می باشد .

کانکس جهت انجام فعالیتهای موقت تجاری درضلع شمال غربی بازارچه مستقرودایر شده اند.

-بازارچه ومرز رسمی پرویزخان :در فاصله 5 کیلومتری شمال غربی شهرستان قصرشیرین در نقطه صفر مرزی ایران و عراق واقع شده است . دراین بازارچه و مرزرسمی ساختمان اداری ، خط تلفن ثابت ، آب ، برق ، بانک ، امکانات پزشکی و رستوران و همچنین کانکسهایی جهت اسکان پیله وران در فضایی بیش از 67هکتار قرار داشته و در نظر است تا 366 هکتار نیزگسترش یابد.
مرز رسمی پرویزخان طی چند ساله اخیر با توجه به روند مطلوب فعالیت در رده های نخست و پیشرو کشور در امر صدور کالا قرار داشته و علاوه بر ارائه خدمات تجاری به صادرکنندگان بومی ، جمع کثیری از تجار غیر بومی را به مقصد کشور عراق حمایت و همراهی نموده است .

*مزایای مرزرسمی پرویزخان :

فاصله بازارچه پرویزخان تاشهر سلیمانیه حدود 150کیلومتر می باشد و در مسیر خود

شهرهای ذیل را تحت پوشش قرار می دهد:

کلار (گرمیان )

دربندیخان

زریان

حلبچه

عربت

سیدصادق

شهرکرمانشاه از طریق پرویزخان تا شهرسلیمانیه 320کیلومتر فاصله دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.821498076121
Query time: 4.0460980733236