X
فرم مشاهده واحد

شهرستان دالاهو

معرفی شهرستان دالاهو
 شهرستان دالاهو در 99کیلومتری کرمانشاه قرار دارد این شهرستان 1930کیلومتر مربع مساحت و154روستا دارد که شامل سه شهر کرندغرب(مرکز)،گهواره وریجاب و دهستان های حومه ، بان زرده ، بیونیج ، قلخانی و گوران می باشد. شهرستان دالاهو با جمعیتی بالغ بر 42598 نفر از شمال به جوانرود وثلاث باباجانی ، از غرب به سرپل ذهاب ، از جنوب غربی به گیلانغرب ، از شرق و جنوب شرقی به اسلام آبادغرب و از شمال به کرمانشاه منتهی می باشد.
کوه های سربه فلک کشیده ، رودخانه های خروشان ، جنگلها ی سرسبز و طبیعت بکر و باصفا با مردمانی صمیمی وخون گرم ویزگی خاصی به این شهرستان داده است و آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستانهای سرد وتابستان معتدل و بارندگی مناسب فصلی از دیگر ویژگی های این شهرستان می باشد.
بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های این شهرستان بوده و اکثریت مردم این شهرستان با توجه به اینکه بیشترین جمعیت شهرستان روستایی بوده در این بخش مشغول فعالیت می باشند که از مهمترین محصولات این بخش انگور ، سیب درختی ، نخود ، گندم ، انواع دام و محصولات آبزی را می توان نام برد.
در حوزه تجارت درشهرستان دالاهو با دارا بودن 1038واحدصنفی وپراکندگی واحدهای صنفی در شهرها وروستاهای تابعه بازار مناسبی برای تامین نیاز همشهریان فراهم شده است و فعالیتهای صنفی در قالب اتاق اصناف و10اتحادیه زیرمجموعه آن انجام می پذیرد.
در حوزه صنعت ومعدن واحدهای صنعتی ومعدنی فعال در این شهرستان زمینه اشتغال جوانان این شهرستان را فراهم نموده است وهمچنین افزایش واحدهای صنعتی در آینده چشم انداز قابل قبولی در این حوزه برای شهرستان دالاهو متصور خواهد نمود. واحدهای صنعتی: آب معدنی ،آسفالت ، الکل سازی ، درب های چوبی پیش ساخته وفایل ودراور چوبی ، قطعات بتنی ودر بخش معدن: معادن شن وماسه، سنگ لاشه ،سنگ های تزیینی و...از قابلیتهای این شهرستان می باشد.
 شایان ذکر است با عنایت به موقعیت ، پتانسیل ها وقابلیتهای شهرستان دالاهو وبا مطالعه وگردآوری اطلاعات لازم ومرتبط ومتعاقب آن تسلط  کامل بر وضعیت شهرستان در چهارچوب وظایف محوله ، اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان دالاهو در راستای تحقق اهداف سازمانی در سه حوزه گسترده صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان دالاهو همواره تلاش خود را جهت توسعه روزافزون صنعت، معدن وتجارت در این شهرستان معطوف داشته است.


موردی جهت نمایش موجود نیست.
واحدهای زیر مجموعه
عنوان واحد تلفن فکس
اطلاعات تماس
No Cache
Generate time: 1.4906798998515
Query time: 0.51364803314209