X
فرم مشاهده واحد

شهرستان قصر شیرین

شهرستان قصرشیرین با وسعتی حدود 2/1935 کیلومتر مربع در شرق استان کرمانشاه در 21 کیلومتری مرز ایران و عراق کنار رودخانه (حلوان) بین 34 درجه و 31 دقیقه عرض شمالی و 45 درجه و 35 دقیقه طول شرقی نسبت به نصف النهار گرینویج قرار دارد .
این شهرستان از جانب شمال و غرب به کشور عراق و از شرق به شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب و از جنوب به استان ایلام و کشور عراق محدود است .
شهر قصرشیرین مرکز شهرستان در 166 کیلومتری غرب کرمانشاه قرار گرفته است ارتفاع آن از سطح دریا 360 متر و فاصله هوایی آن تا تهران 545 کیلومتر است.
فاصله قصرشیرین تا اسلام آباد 103 تا کرمانشاه 166 تا پاوه 278 تا جوانرود 245 تا خسروی 20 تا سرپل ذهاب 26 تا روانسر 223 تا سنقر 251 تا سومار 75 تا صحنه 220 تا کامیاران 219 تا کرند غرب 67 تا کنگاور 260 تا گیلانغرب 54 تا نفت شهر 75 تا نودشه 339 تا نوسود 324 تا هرسین 210 کیلومتر است.
قصرشیرین به واسطه موقعیت سیاسی و اقتصادی ویژه خود و همچنین واقع شدن در مسیر شاه راه بین النهرین و فلات ایران از دیر باز دارای اهمیت بوده و پادشاهان بسیاری در احیا و آبادانی آن اقدام  کرده اند به ویژه در روزگار سلطنت خسرو پرویز ساسانی این شهر بسیار آباد شد و مدتی قصر زمستانی آن پادشاه بود گرچه بنای این شهر را به خسرو پرویز نسبت می دهند ولی در زمان هخامنشی این شهر دارای بخشهایی آباد بوده که نامهای کاله یا آکرایپل ( سرپل ذهاب) کارینا( کرند) و باغشتانا که محل کنونی باویسی است و سرخک نوشیروان و غره خان خوانده می شده اند .
علاوه بر بنا های ساسانی در روزگار صفویه نیز بناهای معتبری مانند رباط و مسجد در قصرشیرین بنا شد ولی از آن زمان به بعد به واسطه ضعف حکومت مرکزی به و یژه جنگ جهانی اول مانند دیگر نقاط غرب کشور رو به ویرانی نهاد و بعد ها به این شهر ستان توجه شد و رو به آبادی گذاشت .


مجموعه ساسانی قصرشیرین در میان نیزارها و نخلستانهای حاشیه شمالی شهر قصرشیرین و در ساحل راست رودخانه حلوان ( الوند امروزی )  قرار دارد . این مجموعه در مسیر جاده بسیار با اهمیتی – همچون زمان حال – واقع شده که در سده های میانه به جاده بزرگ خراسان و بعد ها به دروازه آسیا معروف شده است. شهر قصرشیرین که در کنار این جاده و بین دو شهر مهم تاریخی خانقین در جنوب غربی و سرپل ذهاب در شرق قرار گرفته به وسیله کوه های مرتفع و ستبر بازی دراز و ارتفاعات  آق داغ که بخشی از کوه های زاگرس می باشد ، احاطه شده و در جبهه شمالی نیز به تپه ماهورهای عراق منتهی می شود.

 

نام خدمت

اطلاعات مربوط به خدمات مورد ارائه

 

امور فرش

شرح خدمات:

بیمه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی قالیبافان عضو اتحادیه، صدورکارت شناسایی، واحد تولید، طرح ونقشه فرش دستبافت، پروانه غیرمتمرکز برای قالیبافان، پروانه تولید کارگاهی قالیبافان

خدمات قابل ارائه به اعضاء:

بیمه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی قالیبافان خانگی و سایر امور مرتبط

مدارک مورد نیازعضویت:

فرم درخواست بیمه از تامین اجتماعی و تاییدیه متقاضی قالیبافان از اتحادیه مربوطه

میانگین زمان سرویس : 

20 دقیقه

نحوه دسترسی به خدمت :

حضوری

 محل مراجعه:

واحد امور فرش،احسان مرادی 08342423366

صدور پروانه کسب برای ایثارگران

قوانین و مقررات:

1. معرفی نامه از بنیاد شهید و امورایثارگران 2. استعلام از اتحادیه مربوطه 3. استعلام ازشهرداری، بهداشت، دادگستری، مدیریت آموزش فنی و حرفه ای درخصوص واحدهای صنفی مشمول مدیریت نظارت بر اماکن عمومی، مجمع امورصنفی واتحادیه صنفی 4. صدورپروانه کسب.

مدارک مورد نیاز : 

معرفی نامه از نهاد مربوطه 2.کارت پایان خدمت یامعافیت دایم 3. فتوکپی شناسنامه عکس دار 4. سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه سریال دار بنگاهی 5. 6 قطعه عکس4×3   6. فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی 7. فتوکپی کارت ملی

میانگین زمان سرویس:

  15روز

نحوه دسترسی به خدمت:

حضوری

 محل مراجعه :

واحد امور اصناف  آقای فرهاد پالاش 08342423366 

برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی

قوانین ومقررات :

بر اساس آخرین قوانین و مقررات مندرج در قانون نظام صنفی

میانگین برای سرویس :

6 ماه

مدارک مورد نیاز برای انجام خدمت :

1- مراجعه به امور اصناف 2- تکمیل فرم ثبت نام 3- استعلام از مراجع ذیصلاح 4- برگزاری جلسات مربوطه 5- برگزاری انتخابات 6- برگزاری جلسه تعیین هیات رئیسه 7- ثبت اطلاعات اعضای هیات مدیره در سایت اصناف

نحوه دسترسی :

مراجعه حضوری

محل مراجعه :

واحد اموراصناف  فرهاد پالاش 08342423366

بازرسی و نظارت

شرح خدمات:

تهیه و تنظیم گزارشهای تحلیلی و کارشناسی2. بازرسی ازواحدهای غیر صنفی 3. رسیدگی به شکایات 4. سایر امورات مرتبط   

تعریف خدمت :

تهیه و تنظیم گزارشهای تحلیلی و کارشناسی از روند بازرسی های انجام شده بازرسان اصناف در سطح شهرستان  جهت ارایه به مراجع ذیصلاح و مدیریت بازرسی استان و انجام وظایف مرتبط با قوانین و مقررات نظارتی سازمان حمایت

زمان میانگین برای سرویس :

متفاوت است از  3روز تا یک هفته.

مدارک مورد نیاز برای انجام خدمت:

تکمیل گزارشات

محل مراجعه:

واحد بازرسی : احسان مرادی فرهاد پالاش - مهدی مرادی – خانم شربت بیگه کاوه یادگاری  08342423366

بازرگانی خارجی وصدور کارت پیله وری

شرح خدمات:

1. پیگیری لازم به منظور استقرار تجارت الکترونیک در سطح شهرستان2. امورات مربوط به بازرگانی خارجی ،  صدور و تمدید کارت پیله وری3. اقدام لازم در جهت جمع‌آوری اطلاعات و آمار مربوط  به پیله وران و کارتهای صادره  . 4. بازدید و تایید مکان تجاری متقاضیان دریافت و یا تمدید کارت بازرگانی.

تعریف خدمت:

 صدورکارت پیله وری

شرایط و مدارک لازم جهت صدور کارت پیله وری:

            1- کارمند دولت نباشد.

2- ساکن شهرستان و بخش مرکزی باشد(معرفی نامه از شورای اسلامی روستا).

3-  فیش بانکی به مبلغ 55000 ریال بحساب 2175803703002 بانک تمرکز درآمدهای وجوه (توضیح اینکه رزمندگان، ایثارگران، جانبازان، خانواده درجه یک شهداء از پرداخت معاف هستند)

4- اصل شناسنامه

5- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

6- عکس 4*3 دو قطعه

7- ارائه عدم سوءپیشینه کیفری(فقط برای صدور)

8- اخذ مفاصا حساب دارائی جهت صدور و در هنگام تمدید.

9- گواهی آزمایش عدم اعتیاد (اپیوم)

زمان میانگین برای سرویس :

10 دقیقه و بعد از آن درصورت ارائه استعلامات انجام شده 

موردی جهت نمایش موجود نیست.
واحدهای زیر مجموعه
عنوان واحد تلفن فکس
اطلاعات تماس
No Cache
Generate time: 1.6176001230876
Query time: 0.57819763819377